Untitled 1
 


 


 

 


بیس کمپ اورست 5540 متر
تاریخ اجرای برنامه : بهار 92
بيس كمپ اورست
حدااكثر ارتفاع:5540متر
موقعيت:هيماليا نپال
درجه :راهپيمايي سنگين
زمان:بهار وپاييز

مقدمه
نپال کشوری است واقع در جنوب آسیا و شمال شرق هند ، اين کشور مابين چین و هند قرار دارد ، جمعیت کل اين کشور 27 میلیون و 133 هزار نفر است پایتخت آن شهر کاتماندو و 672 هزار نفر جمیعت دارد . مساحت نپال 147.181 کیلومتر مربع و همچنین دین رسمی نپال هندو می باشد که بیش از 80 % جمعیت نپال پیرو این آیین هستند ، بوداییان نیز 10 % جمعیت نپال را دربر می گیرند .واحد پول نپال روپیه با واحد جزء ( پایسا ) می باشد . از صادرات نپال نیز می توان به ، برنج ، الیاف کنف ، شکر ، پوشاک ، فرش و فراورده های چرمی اشاره کرد ، شاهدانه هم به صورت غیرقانونی صادر می شود.البته هم اکنون صنعت گردشگری حرف اول را در این کشور دارد، وهرساله گردشگران زيادي را براي بازديد از معابد و فرقه هاي ديني مختلف و همچنين طبيعت بکر و زيباي هيمالايا به سوي خود ميکشاند.
وجود 9 قله از چهارده قله بالای 8000 متر ،رشته کوهها ودرههاي بکر و دست نخورده، رودخانه های خروشان و پرآب ، حيات وحش منحصر به فرد ، مردماني خونگرم و دوست داشتني وآرام که همواره با لبخند کلمه (ناما سته ) به معناي سلام را به زبان دارند و در اوج سادگی و فقر هيچگاه باعث ايجاد احساس ناامنی و ناراحتی برای توريست ها و گردشگران خارجی نمی شوند، ديدن شرپاهايي که با حداقل امکانات و ساده زيستی، همواره بارهای بسيار سنگين و حجيمی را با عبور از مسافت های طولانی که در باور انسان نمی گنجد، بر دوش می کشند و هيچگاه لبخندي که حاکی از رضايت و قناعت اين مردمان است از روی لبهايشان نمی خشکد!
ويکي ديگر از عوامل جذب گردشگران ، سهولت دسترسی به امکانات و تسهيلات گردشگری در اين کشوراست بدان معنا که در دور ترين نقطه آن امکانات رفاهي را به گردشگران ارائه ميدهند، و همچنين ديدن مردمان ساير کشورها که به نپال سفر می کنند و آيجاد ارتباط و گفتگو با آنان نيز از ديگر انگيزه های سفر به نپال می باشد.
همه اين عوامل و ويژگيها اين کشور را به عنوان يکی از مهيج ترين و پر جاذبه ترين مقاصد گردشگری برای عموم و به خصوص دوست داران طبيعت و کوهنوردان از سراسر دنيا مبدل ساخته است.تا در غالب گروهاي کوچک و بزرگ گردشگري براي اجراي تورهاي فرهنگي،اجتماعي وطبيعت گردي اعم از دوچرخه، ، پاراگلايدر ، رفتينگ ، تراکينگ و اکسپدیشن و...... به اين کشور زيبا سفرکنند اين کشور سالانه پذيرای يک ميليون و پانصد هزار نفر گردشگر ان از اقصی نقاط جهان می باشد.

روزشمار برنامه
روز اول: پرواز ازايران به کاتماندو .
روز دوم : بازديد از کاتماندو (پايتخت نپال) و اقامت در هتل
روز سوم : پرواز از کاتماندو به دهکده لوکلا و حرکت به سمت پاکدينگ اقامت در مهمانخانه کوهستانی
روز چهارم : حرکت به سمت دهکده معروف و زيبای نامچه بازار ( 3440 متر)
روز پنجم :
حرکت به تنگ بوچه و اقامت در مهمانخانه کوهستانی در ارتفاع 3867 متر
روز ششم :
حرکت به پريچه و اقامت در مهمانخانه کوهستانی در ارتفاع 4243 متر
روزهفتم
ادامه مسير به لوبوچه و اقامت در مهمانخانه کوهستانی در ارتفاع 4887 متر
روز هشتم :
بازديد از کمپ اصلی اورست و دره خومبو ارتفاع 5247 متر/ اقامت در گوراک شپ (لوج)
روز نهم :
صعود به قله کالاپاتار ( 5543 متر) و برگشت به لوبوچه / اقامت در لوج  کوهستانی
روز دهم :
بازگشت به نامچه بازار ( 3440 متر) اقامت در هتل
روز يازدهم
بازگشت به لوکلا و اقامت در مهمانخانه کوهستانی
روز دوازدهم : پر
واز از لوکلا به کاتماندو وبازديد از معابد و مکانهای ديدنی کاتماندو
روز سيزدهم :
رواز به ايران و پايان برنامه

 خدمات تور شامل :

- مجوز بازديد از كمپ اصلي اورست و صعود قله كالاپاتار

- هزينه ورود به پارك ساگارماتا

- بليط رفت و برگشت ( ايران – قطر- نپال)

- پرواز داخلی کاتماندو به لوکلا و برگشت

- ترانسفر های فرودگاهی

- سه شب اقامت در هتل سه ستاره با صبحانه در كاتماندو

- بازديد از شهر كاتماندو

- اقامت در لوج هاي كوهستاني همراه با صبحانه – ناهار- شام

- حمل بار همراه مسافر در مسيرتراكينگ

- راهنماي مجرب ايراني

مسير سفر
برای رفتن به بيس کمپ اورست و صعود قله کالاپاتار ابتدا با پرواز قطری یا بحرين به کاتماندو پرواز کرده و سپس از آنجا به هتل درمحله تاميل انتقال پيدا مي کنيم که کليه توريست ها دراين محله اقامت می کنند و در اين محله رستوران و فروشگاه هايي از صنايع دستی و لوازم کوهنوردی و غيره وجود دارد. در اين روز در صورت داشتن وقت می توان به يک گشت شهری کوتاه مدت پرداخت . صبح زود با يک پرواز نيم ساعته با هواپيمای ملخی 15 نفره به لوکلا پرواز می کنيم، که در ارتفاع 2800 متری قرار دارد. براي دسترسي به اين روستای کوچک فقط از طريق هوايي امکان پذير است يعني هيچ وسيله نقليه موتوري به اين شهر دسترسي ندارد کليه ترددها وحمل نقلها به وسيله ياکها وانسان انجام ميشود اين نقطه آغاز راهپيمايي است از آنجا حدود 2 ساعت فرود با شيب خيلی کم خواهيم داشت که به فاکدينگ می رسيم و شب را در آن می گذرانيم.
صبح روز بعد در ساعت 8 حرکت خود را آغاز میکنيم. مسير در کنار رودخانه ادامه پيدا می کند و از چندين پل معلق که به تازگی فلزی شده اند عبور خواهيم کرد. سپس با يک صعود حدود 5 الی 7 ساعت پياده روی سبک به نامچه بازار می رسيم و در لوج کوهستانی اقامت می کنيم. با فرصتی که داريم می توانيم گشتی در روستای کوچک نامچه بازار زده و از مناظر اطراف و معابد و فروشگا ه های آن ديدن کنيم. در نامچه بازار امکاناتی از قبيل اينترنت و تلفن وجود دارد. سپس از نامچه بازار به سمت تنگبوچه حرکت می کنيم. بعد از گذشت يک ساعت قلل اورست، لوتسه، آمادابلام و تامسرکو در مقابل چشمان ما خودنمايي می کنند. با يک فرود و عبور از روی يک پل چوبی که بر روی رودخانه Imja Khola قرار دارد . و با صعودی ملايم از ميان درختان جنگلی به بالای تپه که تنگبوچه (3860 متر) در آن قرار دارد می رسيم. شب را در تنگبوچه و در يک لوج کوهستانی اقامت می کنيم. تنگبوچه بر روی تپه ای قرار دارد و اين باعث می شود که ديد خوبی به اطراف داشته باشيم و همچنين معبد بزرگی در آنجا قرار دارد که حدود 500 سال قدمت دارد و یکی از معابد اصلی دين بودا می باشد.
با حدود 4 الی 5 ساعت پياده روی به فريچه می رسيم و شب را در آن اقامت می کنيم. کسانی که قصد صعود قله آيلند پيک را دارند قبل از فريچه مسيرشان به سمت دره سمت راست جدا می شود. بعد از فريچه سه محل اقامتی ديگر تا بيس کمپ وجود دارد. که اولی توکلا نام دارد. که فقط يک لوج در آنجا وجود دارد. بعد از آن با يک صعود ملايم به لوبوچه(4910 متر) می رسيم. تعداد شش الی هشت لوج در آنجا وجود دارد. شب را در آنجا می مانيم.
صبح زود به سمت گوراگ شپ (5140 متر) حرکت می کنيم. و بعد از حدود سه الی چهار ساعت به گوراک شپ که پای قله کالاپاتار قرار دارد می رسيم.
صعود قله را که مدت زمانی معادل با 2 ساعت را به خود اختصاص می دهد، انجام می دهيم. قله کالاپاتار محل مناسبی برای گرفتن عکس از قلل اطراف می باشد و بلعخص بام دنيا اورست دارد که صعود آن آرزوی هر کوهنوردی در جهان است.
بعد به سمت بيس کمپ حرکت می کنيم. با بازديد از بيس کمپ به سمت لوبوچه باز می گرديم. و شب را در آنجا اقامت می کنيم. مسير برگشت با توجه به اينکه ارتفاع کم می کنيم و مسير شيب خيلی ملايمی دارد به سرعت انجام می شود و زمان کمتری نيز می گيرد. در برگشت يک شب را در تنگبوچه و يک شب را در نامچه بازار و شب آخر را در لوکلا اقامت می کنيم.
صبح روز بعد به سمت کاتماندو پرواز می کنيم. بعد از ظهر در کاتماندو می توان از معابد متعددی که در اين شهر وجود دارد بازديد کرد./ اقامت در هتل
صبح روز بعد ساعت هفت با اتوبوس به سمت پخارا حرکت می کنيم. جاده معمولاً از کنار کوه ها که در سمت ديگر رودخانه های پر آب و خروشان وجود دارد عبور می کند. برای صرف صبحانه و نهار و رفع خستگی توقف می کنيم. پخارا شهری در کنار درياچه و نزديک ترين شهر برای ديدن قله آناپورنا و قله زيبای ماچاپوچر می باشد که تا به حال پای پيچ انسانی به آن نرسيده است.
بعد از ظهر را در پخارا می توان با سوار شدن در قايق های پارويي بر روی درياچه لذت برد و شب را نيز با قدم زدن در شهر سپری کرد. اين روز را به بازديد از نقاط ديدنی شهر می توان پرداخت. بازدید از آبشار ديوی و موزه بين المللی کوهنوردی و معابد هندو از قبيل بيندا باسينی و غار Gupteshhwor ... و شب شام را در يک رستوران با موسيقی محلی می توان صرف کرد.
روز آزاد در پخارا را می توان با قايق سواری در درياچه phewa با کایاک و قايق پارويی ، پاراگلايدر، دوچرخه سواری و موتورسيکلت گذراند.
صبح روز بعد با سوار شدن به اتوبوس به کنار رودخانه می رويم. و کليه بارها را به جز پول و دوربين در به امانات تحويل می دهيم. (با تی شرت، شلوارک و صندل ) به سمت قايق ها حرکت می کنیم. بعد از توضيحاتی که راهنما می دهد سوار قايق می شويم و با يک تمرين کوچک به ماجراجويي در آب های خروشان می رويم. دولت نپال 106 بخش رودخانه درجه بندی شده را بر روی ماجراجويان رفتينگ گشوده است. و از آنجايي که امنيت از درجه اهميت بالايي برخوردار است انتخاب شرکت خدمات دهنده می تواند خيلی مهم باشد. نهار را در ساحل رودخانه صرف می کنيم. بعد از برنامه رفتينگ با تحويل گرفتن لوازم به سمت کاتماندو حرکت کرده و شب را در هتل اقامت می کنيم.
يک روز در کاتماندو برای بازدید و انجام خريد و سوغات وقت باقی است. وميتوانيم براي سوغات تنديسهايي از مجسمه هاي بودا و نمادهاي ملي کشور نيال را به يادگار از آن کشور به خانه بياوريم .

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 05116090375 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

رزرواسیون هتل
هتل های مشهد
هتل های کیش
هتل های شیراز
تور داخلی
تور مشهد مقدس
شمال
تور خارجی
ترکمنستان
ارمنستان
گرجستان
تورهای اروپا
هندوستان
چین
برزیل
آفریقای جنوبی
تور گروهی نپال
بیس کمپ نانگاپاربات
متفرقه
بیس کمپ K2
نقشه سایت
عضویت
قلل هشت هزاری
لینکستان
تورهای کوهنوردی